Rusya Türk futbolculara ambargo koydu.

30 Kasım 2015 Pazartesi  |    |  Bu Haber 2006 Kez Okundu.

 

Rusya'nın Spor Bakanı ve aynı zamanda Rusya Futbol Federasyonu Başkanı olan Vitaliy Mutko, Türkiye'ye yönelik yaptırımlardan oyuncu transferlerinin de etkileneceğini bildirdi. Mutko şu anda sadece Rubin takımıyla sözleşmesi mevcut olan Gökdeniz Karadeniz'in Rusya'da kalabileceğini, yeni oyuncuların ise Türkiye'den alınamayacağını bildirdi.
 
FUTBOLA RUSYA KAPISI KAPANDI
 
R-Sport yayınına yaptığı açıklamada Rusya devlet başkanı Putin'in imzaladığı kararnameden sonra Türkiye'den önümüzdeki kış sezonunda hiçbir şekilde transfer gerçekleşemeyeceğini açıklayan Mutko, Kulüplerimizden herhangi birinin aklına Türkiye'den oyuncu davet etme gelse bile bunun mümkün olamadığını çok çabuk anlayacaktır. İlerleyen günler için kesin konuşmak istemiyorum, fakat yukarıdan gereken sinyal verildi bile dedi.
 
GÖKDENİZ KARADENİZ KALABİLİR
 
Şu anda Rusya'daki kulüplerde oynayan tek futbolcunun Rubin'deki Gökdeniz olduğunu da söyleyen Spor Bakanı, Onun durumu farklı. Devlet Başkanı kararnamesinde de söylendiği gibi Rubin ile sözleşmesi eski olduğundan dolayı kalabilir. Benim kastım bundan sonra Türkiye'den kimsenin alınmayacağı ifadesini kullandı.
 
Rusya, daha önce de kulüplerinin Türkiye'de kamp yapmasını yasaklamıştı.
 
Haberin Kaynağı:haberler.com

Hakkımızda

Hakkımızda içerik

Twitter

  • @Ortam That's a very good question :) You may want to contact the author. There's a form on the right when you click their name.

    - 10 hours ago
  • @Ortam Have you opened a support ticket yet? Can you send methe ticket number? Thanks!

    - 2 days ago

Flickr Photos


Eğlence Eğlence