Uzmanlar elden sakın altın almayın uyarısı yaptı.

9 Mart 2016 Çarşamba  |    |  Bu Haber 1428 Kez Okundu.

 

Altın fiyatları son haftalarda rekor üstüne rekor kırarken, dolandırıcılar yeniden iş başında. Hem vatandaş hem de kuyumcuların kabusu olan dolandırıcılar en çok sahte bilezik ve türevleri üzerinden işlem yapmaya çalışmaktalar.
 
Uzmanlar ise elden kesinlikle altın almayın uyarısında bulunuyorlar.
 
Kariyer Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Kuyumcular Odası eski Yönetim Kurulu üyesi Aziz Akbulut, şu anda bulunan altın fiyatlarının hem dünyadaki hareketlilikten, hem petrol fiyatlarının hareketli olmasından hem de usd/TL'deki hareketlilikten destek bulduğunu belirtti.
 
Gram altın fiyatının 120 TL'ye kadar dayandığını ifade eden Akbulut Bunu fırsat bilen dolandırıcılar sahte altın ile hem vatandaşlarımızı kandırma yoluna gidiyor hem de Türkiye genelinde kuyumculara sahte patentli ürünleri satmaya çalışıyorlar dedi.
 
Bunun önüne geçmek için altın alıp satarken, bildiğiniz kuyumculardan alışveriş yapın uyarısında bulunan Akbulut, elden kesinlikle altın alınmaması gerektiğini vurguladı.
 
Akbulut ayrıca dolandırıcıların en çok bilezik ve türev ürünleriyle vatandaşı ve kuyumcuları kandırmaya çalıştığını belirterek, son dönemce sosyal medyada kuyumcuların sahte altın satanları teşhir ettiğini söyledi. 
 
 
Haberin Kaynağı:haberler.com
 

Hakkımızda

Hakkımızda içerik

Twitter

  • @Ortam That's a very good question :) You may want to contact the author. There's a form on the right when you click their name.

    - 10 hours ago
  • @Ortam Have you opened a support ticket yet? Can you send methe ticket number? Thanks!

    - 2 days ago

Flickr Photos


Eğlence Eğlence